Powrót

Fotel ESTESSO

Menedżerski fotel o kubełkowej formie to propozycja dla osób ceniących nowoczesny design i ekskluzywne rozwiązania. Cechą wyróżniającą model jest estetyczna bryła i niezwykle obszerne siedzisko. Fotele Estesso zgodnie z najnowszymi trendami w meblarstwie komercyjnym łączą oryginalną stylistykę z ergonomią siedzenia. Fotel obrotowy Estesso występuje w wersji menedżerskiej i gabinetowej. Gabinetowa odmiana krzesła jest oparta na płozie. Cała seria wykonana jest z wysokogatunkowej skóry naturalnej, zarówno oparcie, siedzisko jak i pełne podłokietniki. Biurkowa wersja fotela posiada ergonomiczny mechanizm ruchowy, umożliwiający swobodne kołysanie, lub zablokowanie fotela w stałej pozycji oraz regulacje wysokości siedziska. Podstawy zarówno w wersji obrotowej jak i gabinetowej wykonane są w kolorze chrom.

 • OBSZERNY ZAGŁÓWEK

Model menedżerski fotela został wyposażony w podwyższone oparcie, znakomicie spełniające funkcję zagłówka. Górna część oparcia jest wyróżniona gustownym przeszyciem i posiada lekko zaokrąglony profil. 

 • NOWOCZESNY DESIGN SIEDZISKA

Kubełkowa forma oparcia podkreśla nowoczesną stylistykę fotela. Obszerne, zaoblone oparcie jest trwale połączone z pełnymi, lekko wygiętymi na zewnątrz podłokietnikami. Siedzisko foteli wyposażone jest w dodatkową poduszkę, wkomponowaną pomiędzy podłokietniki a oparcie. Cały kubełek siedziska i oparcia jest wykonany z czarnej skóry naturalnej.

 • MECHANIZM RUCHOWY

W obrotowej wersji fotela zastosowano mechanizm kołyskowy, pozwalający na dynamiczne siedzenie lub zablokowanie fotela w pozycji statycznej, wyjściowej. Mechanizm i siłę nacisku na oparcie można dostosować do wagi i przyzwyczajeń użytkownika. Wersja stacjonarna fotela również została zaprojektowana tak by zapewnić użytkownikowi minimalny ruch przy opieraniu pleców. Efekt delikatnego kołysania uzyskano dzięki mocowaniu płozy dokładnie przed centralnym punktem nacisku na siedzisko.  

 • BAZA CHROMOWANA

Obrotowa podstawa pięcioramienna foteli jest wykonana z aluminium barwionego zawsze na kolor chrom. Ramiona stelaża posiadają dodatkowe nakładki tworzywowe. Kółka są przystosowane do powierzchni twardych I dywanowych. W przypadku modelu konferencyjnego fotel opiera się na gustownej płozie, także w kolorze chrom, mocowanej pod siedziskiem.

Fotele Estesso to system gabinetowych siedzisk, zaprojektowany z myślą o nowoczesnych pokojach gabinetowych. Fotel obrotowy to wygodne, ergonomiczne jak i designerskie siedzisko. Uzupełnieniem fotela obrotowego jest wersja konferencyjna na płozie.

MODELE FOTELA

 • H621 A - wersja obrotowa, oparcie i siedzisko ze skóry naturalnej, mechanizm TILT SLI, zagłówek, stelaż chrom
 • H621 C - wersja stacjonarna, oparcie i siedzisko ze skóry naturalnej, stelaż chrom

OPARCIE I SIEDZISKO FOTELA

 • Kubełkowe, tapicerowane obustronnie skórą naturalną, wypełnione formowaną pianką
 • H621 A – podwyższone oparcie, ze zintegrowanym zagłówkiem, trwale połączone z kubełkowym siedziskiem
 • H621 C – standardowe, trwale połączone z kubełkowym siedziskiem i podstawą,

PODŁOKIETNIKI FOTELI

 • Pełne, tapicerowane skórą naturalną, zintegrowane z bryłą oparcia i siedziska

MECHANIZM FOTELA

 • H621 A – TILT SLI - regulacja wysokości siedziska, regulacja sprężystości odchylenia oparcia, możliwość zablokowania mechanizmu w pozycji wyjściowej

PODSTAWY FOTELI

 • H621 A - Obrotowa, pięcioramienna, chromowana (aluminium polerowane), z tworzywowymi nakładkami ochronnymi. Amortyzator gazowy klasy 4, obudowa amortyzatora chrom. Kółka do wyboru: miękkie lub twarde
 • H621 C – Płoza, chromowana (aluminium polerowane), z tworzywowymi stopkami stabilizującymi

WAGA NETTO (BRUTTO) KRZESŁA:

 • H621 A - 30 kg (35 kg)
 • H621 C - 27 kg (32 kg)

SKÓRA

Skóra S

SKÓRA NATURALNA

Kontakt

Producent Mebli biurowych:

MASSONI SP. Z O.O.
43-300 Bielsko-Biała
Ul. Komorowicka 43

NIP 937-267-79-79
REGON 363458717
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej Wydział VIII
KRS: 0000596159