Powrót

Biurko proste Economic BKA16 1600x700x760

Wyswietlanie modeli

Kolor 11 buk
Kolor 03 calvados

Biurka proste na stelażu płytowym serii Economic pozwalają na uniwersalne wyposażenie pomieszczeń pracowniczych. Szeroka gama dostępnych opcji wymiarowych i kolorystycznych umożliwia na maksymalne sformatowanie mebli do konkretnych potrzeb użytkownika. Trwała konstrukcja i niska cena czynią zestaw biurek Economic najchętniej wybieranymi meblami pracowniczymi.

Materiały:

Płyta:
Meble systemu Economic, Economic Plus i Leo produkowane są z płyty melaminowanej, spełniającej normy klasy higieniczności E-1 (struktura biurowa rozpraszająca światło):

 • Wieńce górne oraz blaty- płyta o grubości 28 mm.
 • Nogi płytowe, blendy, panele dzielące, fronty oraz korpusy szaf, kontenerów i szafek podblatowych- płyta grubości 18 mm.
 • Fronty lad łukowych LKA90, NKA90 i NLKA90- płyta HDF o grubości 3mm. Kolory płyt HDF zbliżone do kolorystyki płyt meblowych.
 • Plecy szaf, regałów i nadstawek- płyta HDF o grubości 3mm (dzielona listwą PCV w szafach o szerokości powyżej 600 mm). Kolory płyt HDF zbliżone do kolorystyki płyt meblowych. Szafy Economic mogą posiadać plecy z płyty wiórowej melaminowanej o grubości 18mm (oznaczenie- symbol PTS(..) na końcu indeksu wyrobu). Plecy z płyty 18 mm nie mogą być wykorzystane do szaf i regałów biurowych z fabrycznie zamontowaną ścianą tylną z płyty HDF.
  Kolorystyka płyt dostępnych w systemie Economic, Economic Plus i Leo została zestawiona w tabeli poniżej. Meble wykonane są w całości w jednym kolorze. Inne opcje kolorystyczne dostępne po uzgodnieniu z producentem.

Okleina:
Widoczne krawędzie formatek są zabezpieczone okleiną PVC. Okleina kolorystycznie zbliżona do dekorów płyt meblowych. Sposób oklejania poszczególnych mebli opisano poniżej:

 • Biurka, stoły, przystawki- blaty oklejone ze wszystkich stron PVC 2mm; nogi płytowe oklejone z dwóch stron obrzeżem 2mm; widoczne krawędzie blend Economic i Economic Plus oklejone PVC 0,5 mm, w przypadku systemu Leo 2mm.
 • Szafy, komody, regały, nadstawki- wieńce oklejane PVC 2mm za wyjątkiem tylnej krawędzi; przednie krawędzie boków i półek oklejone PVC 0,5 mm; fronty oklejone ze wszystkich stron PVC 2mm. W przypadku szaf z plecami z płyty 18mm tylne krawędzie boków dodatkowo oklejone obrzeżem 0,5mm, natomiast tylne krawędzie wieńców dodatkowo oklejone obrzeżem 2mm.
 • Lady- blaty oklejone ze wszystkich stron PVC 2mm; widoczne krawędzie nóg i boków nadstawek oklejone PVC 2 mm.
 • Kontenery i szafki podblatowe- wieńce górne i fronty oklejone ze wszystkich stron PVC 2mm; krawędzie widoczne półek i wieńców dolnych (wieńce wpuszczane) oklejone PVC 0,5 mm; krawędzie przednie boków oklejone PVC 0,5mm; krawędzie tylne boków oklejone PVC 2mm.
 • Panele dzielące- wszystkie krawędzie oklejone PVC 2mm.

Stelaże Economic Plus:
Stelaże metalowe, nogi w całości spawane, malowane proszkowo według tabeli kolorystycznej systemu Economic, Economic Plus i Leo (kolorystyka stelaży). Podstawowym elementem stelaża biurkowego są nogi STPR01, które można dodatkowo wyposażyć w osłony PMM lub PMD (osłony tworzą pionowy kanał prowadzenia okablowania w nodze stelaża).

Łączniki paneli dzielących i przystawek:
Wykonane z metalu, malowane proszkowo na kolor: czarny- dot. łączników przystawek, lub według tabeli kolorystycznej Economic, Economic Plus i Leo (kolorystyka stelaży)- dot. łączników paneli dzielących.

Elementy dodatkowe:
Noga MN01CZ wykonana z metalu, malowana proszkowo zgodnie z kolorystyką systemu Economic, Economic Plus i Leo (kolorystyka stelaży). MN01CZ posiada stopkę w kolorze czarnym, umożliwiającą regulację jej wysokości(10 mm).
Przepust kablowy ø60 mm wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym.
Uchwyt kablowy wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze białym.
Pionowy kanał kablowy KB1 wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze aluminium.
Zaślepki mimośrodów i otworów ø10 mm wykonane z tworzywa, barwione w masie (nie odbarwiają i nie ścierają się podczas użytkowania) na kolory zbliżone do kolorystyki płyt.

Fronty szklane:
Fronty szklane wykonane ze szkła hartowanego, satynowego w ramce AL (anoda: aluminium naturalne). Front FS3-OH występuje bez ramki AL.

Konstrukcja:

Biurka i stoły:
Economic i Economic Plus posiadają trzy uchwyty kablowe w standardzie, umożliwiające poziome prowadzenie kabli pod blatem. Kable można wyprowadzić na blat biurka poprzez przepusty kablowe ø60mm (przepusty tworzywowe w kolorze czarnym). Zaleca się, aby biurka o głębokości powyżej 700mm (w szczególności biurka łukowe) posiadały dodatkowe podparcie blatu w postaci nogi MN01CZ lub mocowanie do kontenera stacjonarnego.

Szafy:
Posiadają drążki ubraniowe zaznaczone na rysunkach mebli. Drążki w szafach ubraniowych o głębokości mniejszej niż 600mm są drążkami wysuwnymi.
Mogą być wyposażone w zamek baskwilowy za dopłatą w wysokości 80 zł (przy zamawianiu należy dodać symbol „ZB” na końcu indeksu wyrobu).
Posiadają stopki z możliwością regulacji od wnętrza.
Plecy z płyty HDF są wpuszczone we wręgi w wieńcach i bokach, oraz dodatkowo zabezpieczone stabilizatorami ściany tylnej.

Meble mobilne:
Kontenery mobilne, oraz wózek KPC01 są wyposażone w kółka tworzywowe, przednie posiadają hamulce.

Przystawki:
Wyposażone w nogi i łączniki widoczne na rysunkach. Ceny przystawek i blatów uwzględniają zaznaczone na rysunkach elementy łączące i nogi podpierające. Mocowanie przystawek do biurka jest rozłączne, solidne i estetyczne, co zapewniają stosowane mufy tworzywowe.

Panele dzielące:
Montowane do blatu biurka za pomocą łączników LPD.

Szuflady:
BW01- wyposażone w prowadnice rolkowe, których maksymalne obciążenie wynosi 20 kg.
BW03- wyposażone w prowadnice kulkowe, których maksymalne obciążenie wynosi 25 kg.

Fronty:
Wyposażone w poręczne uchwyty metalowe w kolorze satyny o rozstawie otworów 128 mm. Lewe skrzydło szaf aktowych jest uzbrojone w elastyczną listwę przymykową.
Posiadają zamki patentowe (kombinacja 1:100 000)- nie dotyczy frontów szaf ubraniowych. Kontenery mobilne, komody oraz KS54 są wyposażone w zamek centralny.
Do frontów szklanych nie ma możliwości montażu zamka.

Półki:
Mocowane za pomocą złącz zabezpieczających przed przypadkowym wysunięciem. Złącza te dodatkowo zwiększają sztywność konstrukcji mebla.

Mediaporty:
Do stołów konferencyjnych i biurek istnieje możliwość zamontowania mediaportów (MMP42, MMP41). Przy wyborze miejsca montażu należy skonsultować się z producentem. MMP42 (3x gniazdo zasilające 230V + 1x gniazdo sieciowe RJ45) jest mediaportem zamykanym. MMP41 jest jego odpowiednikiem w wersji bez zamknięcia.
Wszystkie oferowane meble systemu Economic, Economic Plus i Leo (wyłączając nadstawki meble mobilne) posiadają stopki z funkcją regulacji wysokości (10 mm), dzięki czemu możliwe jest wypoziomowanie mebla stojącego na nierównym podłożu.
Biurka z nogami płytowymi, stoły i szafki podblatowe posiadają stopki z zabezpieczeniem przed wyłamaniem (nie dotyczy systemu Leo).

 • Kolor 11 buk
 • Kolor 03 calvados

Płyty meblowe - kolorystyka podstawowa

03 Calvados

03 Calvados

11 Buk

11 Buk

płyty meblowe - kolorystyka rozszerzona

08 Antracyt

08 Antracyt

16 Biały

16 Biały (matowy)

22 klon

22 Klon

Stelaże metalowe - kolorystyka podstawowa

101 Metalik

101 Metalik

102 Grafit

102 Grafit

Biurko BKA16 wymiary

Kontakt

Producent Mebli biurowych:

MASSONI SP. Z O.O.
43-300 Bielsko-Biała
Ul. Komorowicka 43

NIP 937-267-79-79
REGON 363458717
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej Wydział VIII
KRS: 0000596159