Powrót

Regał biurowy Economic S540 400x385x1835

Wyswietlanie modeli

Kolor 11 buk
Kolor 03 calvados

Regały biurowe na dokumenty Economic znajdują swoje zastosowanie w miejscach gdzie potrzebny jest stały dostęp do pozostawionych materiałów. Mieszczą 5 poziomów segregatorów. Występują w kilku wersjach rozmiarowych. Półki regału są zabezpieczone przed wypadaniem.

Materiały:

Płyta:
Meble systemu Economic, Economic Plus i Leo produkowane są z płyty melaminowanej, spełniającej normy klasy higieniczności E-1 (struktura biurowa rozpraszająca światło):

 • Wieńce górne oraz blaty- płyta o grubości 28 mm.
 • Nogi płytowe, blendy, panele dzielące, fronty oraz korpusy szaf, kontenerów i szafek podblatowych- płyta grubości 18 mm.
 • Fronty lad łukowych LKA90, NKA90 i NLKA90- płyta HDF o grubości 3mm. Kolory płyt HDF zbliżone do kolorystyki płyt meblowych.
 • Plecy szaf, regałów i nadstawek- płyta HDF o grubości 3mm (dzielona listwą PCV w szafach o szerokości powyżej 600 mm). Kolory płyt HDF zbliżone do kolorystyki płyt meblowych. Szafy Economic mogą posiadać plecy z płyty wiórowej melaminowanej o grubości 18mm (oznaczenie- symbol PTS(..) na końcu indeksu wyrobu). Plecy z płyty 18 mm nie mogą być wykorzystane do szaf i regałów biurowych z fabrycznie zamontowaną ścianą tylną z płyty HDF.
  Kolorystyka płyt dostępnych w systemie Economic, Economic Plus i Leo została zestawiona w tabeli poniżej. Meble wykonane są w całości w jednym kolorze. Inne opcje kolorystyczne dostępne po uzgodnieniu z producentem.

Okleina:
Widoczne krawędzie formatek są zabezpieczone okleiną PVC. Okleina kolorystycznie zbliżona do dekorów płyt meblowych. Sposób oklejania poszczególnych mebli opisano poniżej:

 • Biurka, stoły, przystawki- blaty oklejone ze wszystkich stron PVC 2mm; nogi płytowe oklejone z dwóch stron obrzeżem 2mm; widoczne krawędzie blend Economic i Economic Plus oklejone PVC 0,5 mm, w przypadku systemu Leo 2mm.
 • Szafy, komody, regały, nadstawki- wieńce oklejane PVC 2mm za wyjątkiem tylnej krawędzi; przednie krawędzie boków i półek oklejone PVC 0,5 mm; fronty oklejone ze wszystkich stron PVC 2mm. W przypadku szaf z plecami z płyty 18mm tylne krawędzie boków dodatkowo oklejone obrzeżem 0,5mm, natomiast tylne krawędzie wieńców dodatkowo oklejone obrzeżem 2mm.
 • Lady- blaty oklejone ze wszystkich stron PVC 2mm; widoczne krawędzie nóg i boków nadstawek oklejone PVC 2 mm.
 • Kontenery i szafki podblatowe- wieńce górne i fronty oklejone ze wszystkich stron PVC 2mm; krawędzie widoczne półek i wieńców dolnych (wieńce wpuszczane) oklejone PVC 0,5 mm; krawędzie przednie boków oklejone PVC 0,5mm; krawędzie tylne boków oklejone PVC 2mm.
 • Panele dzielące- wszystkie krawędzie oklejone PVC 2mm.

Stelaże Economic Plus:
Stelaże metalowe, nogi w całości spawane, malowane proszkowo według tabeli kolorystycznej systemu Economic, Economic Plus i Leo (kolorystyka stelaży). Podstawowym elementem stelaża biurkowego są nogi STPR01, które można dodatkowo wyposażyć w osłony PMM lub PMD (osłony tworzą pionowy kanał prowadzenia okablowania w nodze stelaża).

Łączniki paneli dzielących i przystawek:
Wykonane z metalu, malowane proszkowo na kolor: czarny- dot. łączników przystawek, lub według tabeli kolorystycznej Economic, Economic Plus i Leo (kolorystyka stelaży)- dot. łączników paneli dzielących.

Elementy dodatkowe:
Noga MN01CZ wykonana z metalu, malowana proszkowo zgodnie z kolorystyką systemu Economic, Economic Plus i Leo (kolorystyka stelaży). MN01CZ posiada stopkę w kolorze czarnym, umożliwiającą regulację jej wysokości(10 mm).
Przepust kablowy ø60 mm wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym.
Uchwyt kablowy wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze białym.
Pionowy kanał kablowy KB1 wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze aluminium.
Zaślepki mimośrodów i otworów ø10 mm wykonane z tworzywa, barwione w masie (nie odbarwiają i nie ścierają się podczas użytkowania) na kolory zbliżone do kolorystyki płyt.

Fronty szklane:
Fronty szklane wykonane ze szkła hartowanego, satynowego w ramce AL (anoda: aluminium naturalne). Front FS3-OH występuje bez ramki AL.

Konstrukcja:

Biurka i stoły:
Economic i Economic Plus posiadają trzy uchwyty kablowe w standardzie, umożliwiające poziome prowadzenie kabli pod blatem. Kable można wyprowadzić na blat biurka poprzez przepusty kablowe ø60mm (przepusty tworzywowe w kolorze czarnym). Zaleca się, aby biurka o głębokości powyżej 700mm (w szczególności biurka łukowe) posiadały dodatkowe podparcie blatu w postaci nogi MN01CZ lub mocowanie do kontenera stacjonarnego.

Szafy:
Posiadają drążki ubraniowe zaznaczone na rysunkach mebli. Drążki w szafach ubraniowych o głębokości mniejszej niż 600mm są drążkami wysuwnymi.
Mogą być wyposażone w zamek baskwilowy za dopłatą w wysokości 80 zł (przy zamawianiu należy dodać symbol „ZB” na końcu indeksu wyrobu).
Posiadają stopki z możliwością regulacji od wnętrza.
Plecy z płyty HDF są wpuszczone we wręgi w wieńcach i bokach, oraz dodatkowo zabezpieczone stabilizatorami ściany tylnej.

Meble mobilne:
Kontenery mobilne, oraz wózek KPC01 są wyposażone w kółka tworzywowe, przednie posiadają hamulce.

Przystawki:
Wyposażone w nogi i łączniki widoczne na rysunkach. Ceny przystawek i blatów uwzględniają zaznaczone na rysunkach elementy łączące i nogi podpierające. Mocowanie przystawek do biurka jest rozłączne, solidne i estetyczne, co zapewniają stosowane mufy tworzywowe.

Panele dzielące:
Montowane do blatu biurka za pomocą łączników LPD.

Szuflady:
BW01- wyposażone w prowadnice rolkowe, których maksymalne obciążenie wynosi 20 kg.
BW03- wyposażone w prowadnice kulkowe, których maksymalne obciążenie wynosi 25 kg.

Fronty:
Wyposażone w poręczne uchwyty metalowe w kolorze satyny o rozstawie otworów 128 mm. Lewe skrzydło szaf aktowych jest uzbrojone w elastyczną listwę przymykową.
Posiadają zamki patentowe (kombinacja 1:100 000)- nie dotyczy frontów szaf ubraniowych. Kontenery mobilne, komody oraz KS54 są wyposażone w zamek centralny.
Do frontów szklanych nie ma możliwości montażu zamka.

Półki:
Mocowane za pomocą złącz zabezpieczających przed przypadkowym wysunięciem. Złącza te dodatkowo zwiększają sztywność konstrukcji mebla.

Mediaporty:
Do stołów konferencyjnych i biurek istnieje możliwość zamontowania mediaportów (MMP42, MMP41). Przy wyborze miejsca montażu należy skonsultować się z producentem. MMP42 (3x gniazdo zasilające 230V + 1x gniazdo sieciowe RJ45) jest mediaportem zamykanym. MMP41 jest jego odpowiednikiem w wersji bez zamknięcia.
Wszystkie oferowane meble systemu Economic, Economic Plus i Leo (wyłączając nadstawki meble mobilne) posiadają stopki z funkcją regulacji wysokości (10 mm), dzięki czemu możliwe jest wypoziomowanie mebla stojącego na nierównym podłożu.
Biurka z nogami płytowymi, stoły i szafki podblatowe posiadają stopki z zabezpieczeniem przed wyłamaniem (nie dotyczy systemu Leo).

 • Kolor 11 buk
 • Kolor 03 calvados

Płyty meblowe - kolorystyka podstawowa

03 Calvados

03 Calvados

11 Buk

11 Buk

płyty meblowe - kolorystyka rozszerzona

08 Antracyt

08 Antracyt

16 Biały

16 Biały (matowy)

22 klon

22 Klon

Stelaże metalowe - kolorystyka podstawowa

101 Metalik

101 Metalik

102 Grafit

102 Grafit

Regał S540 wymiary

Kontakt

Producent Mebli biurowych:

MASSONI SP. Z O.O.
43-300 Bielsko-Biała
Ul. Komorowicka 43

NIP 937-267-79-79
REGON 363458717
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej Wydział VIII
KRS: 0000596159