wyślij szybką wiadomość!

wybierz temat

co możemy dla Ciebie zrobić?

jak możemy Ci odpowiedzieć?

Pomiar pomieszczeń

massoni.pl / usługi / Pomiar pomieszczeń

Pomiar pomieszczeń - precyzyjne wymiarowanie wnętrz

Chcesz kupić meble, wyposażyć wnętrza firmowe albo przestrzeń osobistą? Zastanawiasz się od czego tak właściwie rozpocząć cały proces? Masz wizję na aranżację swojej sypialni, salonu lub na nową zabudowę kuchenną, jednak nie wiesz jak dobrze dobrać wymiary mebli? Pomiar pomieszczeń to dwa słowa – klucze, które mogą okazać się pomocne w udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania!

Aranżacja wnętrz bez tajemnic - istota pomiaru pomieszczeń

Dlaczego dokładne poznanie rozkładu pomieszczenia oraz sprawdzenie jego wymiarów jest aż tak istotne? Wyobraź sobie, że odbierasz wyczekiwaną przesyłkę z wymarzonymi meblami do swojego biura, gabinetu, meble kuchenne, czy recepcyjne. W atmosferze euforii wypakowujesz zakupione wyposażenie, a po chwili okazuje się, że wybrana szafa nie zmieści się we wnękę, a ustawione biurko zastawia całe dostępne przejście. Dlatego, aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto wykonać pomiar wnętrza przed jego aranżacją.

Pomiar wnętrz – zrób to samodzielnie lub umów pomiar w Massoni

Dokonanie precyzyjnych pomiarów pomieszczeń wymaga przygotowania narzędzi pomiarowych – może to być standardowa, klasyczna miarka, choć od dłuższego czasu na popularności zyskują laserowe dalmierze, których użycie (zgodnie z opiniami ekspertów) wpływa na większą dokładność. Do tego dołóżmy notatnik, długopis i zaczynamy. Istotne jest intuicyjne stworzenie zarysu, dobrze też jest wykonać zdjęcia pomieszczenia. Powinno się zmierzyć wszystkie ściany, ponieważ nigdy nie można mieć pewności, że odmierzana powierzchnia jest idealnie wypoziomowana. Weź „pod lupę” krzywe ściany i ich wysokość, oraz kwestię ewentualnego obniżenia sufitu. Zwróć szczególną uwagę na różnego rodzaju wnęki, zakamarki, gniazdka elektryczne, wysokość parapetu, wypukłości oraz wszelakie elementy wystające. W końcowym rozrachunku to one zadecydują, czy zakupiony mebel zmieści się w zaplanowanym przez Ciebie miejscu. Nie spiesz się – prawidłowe „wzięcie miary” odwdzięczy Ci się pięknie umeblowaną przestrzenią, zgodną z Twoimi oczekiwaniami oraz pierwotnymi założeniami.

Jeśli jednak proces pomiarowy wymaga od Ciebie czasu, którego w danej chwili nie masz w nadmiarze, z pomocą przychodzi Fabryka Mebli Massoni. Oferujemy usługę pomiaru pomieszczeń. Nasi specjaliści przyjadą do wskazanej lokalizacji i w profesjonalny sposób pobiorą wymiary. Wykonujemy też wizualizacje 3D mebli we wnętrzach! Zachęcamy do kontaktu, aby poznać szczegóły współpracy w omawianym zakresie.
pl Polski
X

Meble biurowe | Producent mebli biurowych – Fabryka mebli Massoni.pl